EN İYİ PROPOLİS HANGİSİ ?

En iyi propolis APİ 10 Propolistir, neden mi ?

Alkolsüzdür.

Dünya yüzünde bir çok firma propolis reçinesini alkol ile çözerek insan vücudu için kabul edilebilir bir gıda katkısı elde etmeye çalışıyordu.

Kullanıldığı dönem itibarıyla kabul gören bir uygulamaydı, ancak artık eski bir yöntem olarak tarihteki yerini aldı.

Alkol büyük bir çoğunluğun almak istemediği bir çözücü madde, başka bir yöntem olmazsa zorunluluktan kullanılabilir belki ama artık zaman değişti.

Yepyeni bir çözücü geliştirildi. Üstelik Türk bilim insanları tarafından.

Glikolsüzdür.

Glikol otomobil sektöründe antifreez yapımında kullanılan, donmayı önleyici bir kimyasaldır, su ile karışım yapılabilmektedir. Bu nedenle antifreez kullanıldığında bir miktar da su kullanılması önerilir.

Günümüzde Propolis reçinesini çözücü olarak “su bazlı” diye reklam yapan tüm firmalar reçineyi glikol ile çözmektedirler.

Glikol ile çözülen propolis reçinesi daha sonra su ile işlenmekte ve şişelenmektedir.

Glikol ile propolisi çözen firmalar,glikol maddesi bir kimyasal olduğu için propolis kullanacak kişiler tarafından istenmeyecek bir durum olacağından ürünlerine “glikol bazlı” değil, “su bazlı” demektedirler. Oysa suyun propolis reçinessini çözemeyeceğini onlar da bilmektedirler.

Hatta bir gıda ürünü olarak değerlendirilse bile propilen glikolün özellikle çocuklarda astım ve alerjik sorunlara neden olabileceği konusunda bilgi sahibi olduklarını da düşünmek mümkündür.

Böyle olduğu halde kullandıkları yöntemi ve çözücü olarak kullanılan glikol maddesini gizleyerek aslında tüketicilerin yanıltıldığını da düşünebiliriz.

Api10 dünyada propolis reçinesindeki fenolik bileşenleri LAKTİK ASİT ile çözen ilk ve tek firmadır.

Laktik asitle propolis çözünürlüğünün 156 ülkede patenti APİ 10 markasının sahibi olan APİPARK Arıcılık A.Ş firmasına aittir.

Laktik asit yoğurtta,sütte bol miktarda bulunan ve insan vücudunun da ürettiği yararlı bir maddedir.

2020 yılında patent ve üretim süreci tamamlanarak piyasaya sunulan APİ 10 propolis, bu nedenlerle bugüne kadar üretilen propolisler içinde en son teknoloji ve yepyeni bir çözücü ile üretilen en iyi propolistir.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Teknoparkta Türk bilim insanları ve %100 yerli ve milli sermaye ile üretilen APİ 10 Propolis ürünleri, 2020 aralık ayından itibaren Someyo A.Ş tarafından yurt içi ve yurt dışı satış organizasyonu oluşturularak kullanıcılarla buluşturulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir